fbpx

PanaMa Chór

PanaMa Chór (przemianowany ze Scholi Światowych Dni Młodzieży) powstał w 2014 r. jako forma przygotowań do ŚDM.
Jest otwarty dla wszystkich. Nie ma znaczenia ile masz lat, jakim dysponujesz głosem, nie ma też znaczenia czy śpiewałaś(eś) wcześniej. Jeśli masz czas i odrobinę dobrej woli – zapraszamy.
Próby odbywają się w każdy wtorek o 19:00 w Bożym Młynie. Obecnie najmłodsza scholistka ma lat 9, a najstarsza blisko 60. Śpiewamy na głosy, jak przystało na porządną scholę, a całość prowadzi Violetta Szopa-Tomczyk,  zawodowy muzyk (skrzypaczka współczesna i barokowa) i instruktor śpiewu (SLS). Liczebność chóru jest dynamiczna. W chwili obecnej śpiewa już ponad 30 osób.
Nie trzeba się zapowiadać, wystarczy przyjść.
Zapraszamy!

 

PanaMa Chór

Schola „Boże Nutki”

Zespoły wokalne przy Parafii Św. Jana Kantego w Krakowie

Andrzej Garbień – organy

organista Parafii Św. Jana Kantego w Krakowie

—————————-

Tytuł płyty: „W Imię Twoje”

(2 płyty: 1. CD Audio + 2. krótkie DVD video)

—————————-

Wykonawcy:

  1. Schola „Boże Nutki” w składzie:

Agnieszka Ziewiec,  Magdalena Maślanka , Olga Tomczyk,  Weronika Lechowicz,  Weronika Walczyk, Karolina Nowak,  Antonina Nowak, Karolina Dziedzic, Jakub Dziedzic,  Gabriela Iwulska,  Gabriela Mikołajczyk, Wiktor Mikołajczyk, Amelia Jawor, Milena Jawor,  Maria Haydukiewicz, Tomasz Haydukiewicz,  Magdalena Szczupak, Agata Szczupak, Zuzanna Sroka, Julia Rudnik, Anna Kożuch, Zofia Kądziołek, Zofia Cichocka, Aleksandra Tomsa, Natalia Miszczyk,  Karolina Kopiasz, Wiktoria Kowalczyk, Olga Maćkosz,  Agnieszka Fenc,  Monika Fenc, Anna Dańko,  Petra Podlecka,  Maria Pasierb, Paula Jarczyk, Zuzanna Wojnar.

Prowadzenie: Karolina Pasiut

 

  1. PanaMa Chór w składzie:

SOPRANY:

Katarzyna Czapska, Joanna Greguła, Katarzyna Gubała, Agnieszka Maciejowska, Joanna Maciejowska, Barbara Płazińska-Karbowiak, Małgorzata Kożuch,  Anna Kożuch, Klaudia Sowa, Maria Róg, Justyna Jawniak, Martyna Nowak, Karolina Pasiut, Anna Kucharska-Zygmunt, Agata Godzina

ALTY:

Justyna Wolak, Agnieszka Maciejowska, Danuta Zygmunt, Zuzanna Rudnik, Mariola Nowak, Antonina Krasucka , Antonina Nowak, Marta Zygmunt, Katarzyna Grasela, Ewa Kucharska, Olga Tomczyk

BASY:

Robert Róg, Jakub Róg, Mateusz Róg, Mateusz Tomczyk, Aleksander Tomczyk, Andrzej Choczewski, Michał Mitka, Maciej Baś, Łukasz Pieklik, Miłosz Nowak, Piotr Przybyłowski

Prowadzenie i aranżacja: Violetta Szopa-Tomczyk

 

Andrzej Choczewski, Janusz Budzan – gitary

Violetta Szopa-Tomczyk – skrzypce

Aleksander Tomczyk – flet, gemshorn, perkusja

Bartosz Sałdan – perkusja (jaka? – do wpisania po nagraniach)

—————————-

Utwory wykonywane i skład:

5 piosenek śpiewanych przez PanaMa Chór:

„Przezacna Perło”  – pieśń o Św. Janie Kantym z udziałem i improwizacjami na temat pieśni organisty Andrzeja Garbienia

 

„Błogosławieni Miłosierni”  Kuba Blycharz,

akompaniament organy: Andrzej Garbień, solo wokal: Justyna Jawniak, Karolina Pasiut, Danuta Zygmunt i Mateusz Tomczyk + chór

 

Baba Yetu („Ojcze nasz” w suahili); solo Danuta Zygmunt + chór

 

„Aniele Boży” Paweł Bębenek chór

 

„Bonum est” Jakub Blycharz; solo Karolina Pasiut + chór

 

„Skowronki” Andrzej Bujnowski OP, Marcin Pospieszalski;

solo Karolina Pasiut + chór

 

Instrumenty: gitara – Andrzej Choczewski, skrzypce – Violetta Szopa-Tomczyk, perkusja, flet, gemshorn – Aleksander Tomczyk, perkusja – Bartosz Sałdan.

 

Schola „Boże Nutki”

„Raduje się dusza ma”

„Pioseneczka” Magdy Anioł solo Karolina Pasiut + schola

„Oświeć drogę mą”

„Schowaj mnie” solo: Petra Podlecka, Olga Tomczyk + schola

„Jezus daje nam zbawienie” – chórki: głos 1: Petra Podlecka, Karolina Dziedzic, Jakub Dziedzic, Anna Dańko; głos 2: Olga Tomczyk, Zuzanna Sroka, Agnieszka Fenc

 

Instrumenty: gitary – Janusz Budzan, Andrzej Choczewski, skrzypce – Violetta Szopa-Tomczyk, flet, gemshorn perkusja – Aleksander Tomczyk, perkusja – Bartosz Sałdan

 

—————————-

Czas trwania:            to dopiero po nagraniach

—————————-

Opis scholki i chóru: PanaMa

Parafialna Schola dziecięca „Boże Nutki” spotyka się co tydzień, w piątki. Wtedy przygotowujemy się do oprawy muzycznej i liturgicznej niedzielnych Mszy Świętych z udziałem dzieci o godz. 10:30. W naszym kościele parafialnym p.w. św. Jana Kantego w Krakowie.

Potrafimy również zaśpiewać w czasie innych uroczystości i wydarzeń parafialnych (np. Jasełka). Nasza grupa działa już od wielu lat. Opiekunem artystycznym i dobrym duchem scholi jest p. Karolina Pasiut – katecheta i nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej Nr 153 oraz Przedszkolu Samorządowym Nr 137. W roku szkolnym 2015/16 do scholkowego team’u dołączyła p. Anita Mularczyk-Budzan (również katecheta w SP Nr 153 i Przedszkolu Samorządowym 38 „Akademia Zielonego Misia”) wraz z mężem – Januszem. Oprócz troski o szkolenie naszego warsztatu muzycznego, dbamy również o formację duchową w ramach cotygodniowych piątkowych spotkań. Spotykamy się także w niedziele, godzinę przed Mszą Świętą, aby bezpośrednio przed nią poćwiczyć śpiew i przygotować liturgię.

Schola lubi wspólnie spędzać czas, dlatego też często wyjeżdżamy na wspólne wycieczki, wyjścia do kina, organizujemy „Mikołajki”, zabawy karnawałowe itp.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci (dziewczynki i chłopców), szczególnie ze szkoły podstawowej, aby dołączyły do naszej rozśpiewanej grupy i włożyły niebieską pelerynkę!

Gdzie?
Salka parafialna nr 5 przy kościele św. Jana Kantego w Krakowie, ul. Jabłonkowska 18.

Kiedy?
Piątek godz. 17:00 – 18:15
Niedziela godz. 9:30 przygotowanie i Msza Święta o godz. 10:30

———

PanaMa ten chór 🙂

Inicjatywa komitetu ŚDM działającego w Parafii Św. Jana Kantego w Krakowie w roku 2015/2016, a najbardziej: Jakuba Roga – animatora i wolontariusza.

Chór pod kierownictwem muzyka i trenera wokalnego Violetty Szopy-Tomczyk powstał w maju 2015 roku jako grupa przygotowująca się do przyjęcia i uświetnienia pobytu pielgrzymów ŚDM w naszej parafii.

Początkowo było 18 osób, które podzielone na trzy głosy śpiewały pieśni oazowe w nowej aranżacji, jak również pieśni z Taizé.

W przeciągu roku śpiewaliśmy w czasie uroczystości parafialnych, a w okresie ŚDM modliliśmy się śpiewem z 1200 pielgrzymami z Francji, którzy u nas stacjonowali. Organizowaliśmy spotkania w prywatnych domach, gdzie gościli pielgrzymi z Kongo i Tahiti. Zaśpiewaliśmy koncert ze współudziałem naszych pielgrzymów w szkole na Osiedlu Widok w Krakowie i modliliśmy się wspólnie z Jakubem Blycharzem, autorem hymnu ŚDM „Błogosławieni miłosierni”, który nas odwiedził w ostatnim dniu ŚDM i dał piękne świadectwo.

We wrześniu 2016 reaktywowaliśmy naszą pracę już w trzydziestoosobowym składzie pod nową nazwą PanaMa Chór jako zapowiedź tego, co zaplanował Papież Franciszek na 2019 rok w Panamie.

Aby tam pojechać, wspólnie nagrywamy  płytę, ze sprzedaży której będą odkładane fundusze na wyjazd do Panamy na ŚDM 2019.

Jest nas teraz 38 osób w wieku od 8 do 60 lat. W 99% jesteśmy amatorami, mamy wielką pasję i coraz lepsze umiejętności. Sporo osób z chóru uczęszcza na lekcje śpiewu, aby podnieść swoje kwalifikacje.

„Włożyliśmy wyczynowe buty, zeszliśmy z kanapy, i z ręcznikiem na ramieniu” wzięliśmy się do roboty ewangelizacyjnej w sposób, który na razie nam najlepiej wychodzi. Planów jest jednak wiele i z błogosławieństwem Bożym mamy nadzieję realizować je po kolei.

Efekty naszej działalności już widzimy w naszej parafii i nie tylko. Mamy w chórze ludzi różnych specjalności, wykształcenia i możliwości czasowych, ale dajemy radę, bo Duch Święty nas do tego uzdalnia.

Spotykamy się w każdy wtorek o 19:00 na 1,5 h próby w Bożym Młynie. Każdy może dołączyć – zapraszamy!

CHWAŁA PANU!

———————————————

Komu dziękujemy:

Proboszczowi Parafii Św. Jana Kantego w Krakowie Ks. Zbigniewowi Ziębie, Księżom Salezjanom, Monice Róg, Joannie Gregule, Jackowi Coval-Kowalskiemu, Dorocie Szczepańskiej, Jakubowi Hamerlińskiemu, Mateuszowi Rogowi, Piotrowi Przybyłowskiemu, Piotrowi Koprowskiemu, Anicie Mularczyk-Budzan, Pawłowi Bębenkowi, Hubertowi Kowalskiemu, Jakubowi Blycharzowi, o. Andrzejowi Bujnowskiemu OP, Marcinowi Pospieszalskiemu, Magdzie Anioł, Robertowi Pigoniowi, Oldze Romanowskiej, Rodzicom dzieci scholi dziecięcej, Violetcie Szopie-Tomczyk, Aleksandrowi Tomczykowi, Szkole nr 153 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Krakowie, Andrzejowi Choczewskiemu, Ani Zygmunt…

Realizacja dźwiękowa nagrania i postprodukcja: Jacek Kołtuniak

Realizacja video: Paweł Mikołajczyk, pamedia.pl

Miejsce nagrania: Kościół  Św. Jana Kantego w Krakowie Bronowicach Małych i Kaplica Seminarium Księży Salezjanów w Krakowie-Dębnikach

Autor mozaiki i figury Chrystusa Króla: Robert Pigoń

Przygotowanie tekstów i grafiki na stronę crowfundingową: Jacek Coval-Kowalski, Jakub Hamerliński

Opracowanie graficzne płyty: Dorota Szczepańska

 

***
Kontakt:
Violetta Szopa-Tomczyk, violaszt@gmail.com
Kuba Róg, kubarogal@gmail.com
Nasi darczyńcy